Diety - odchudzające, oczyszczające, lekkostrawne...

Wpisy

 • piątek, 17 kwietnia 2015
 • czwartek, 16 kwietnia 2015
  • Dieta dash

   Dieta dash nie jest typową dietą. Otóż dzięki odpowiedniemu programowi żywieniowemu dieta dashprowadzi do skutecznego obniżenia tętniczego.

   Magia? Nie to nauka!

   Dieta dash została opracowana przez naukowców amerykańskich. Dzięki badaniom wypływów pokarmów na nasze ciśnienie odkryli złoty środek jak dzięki odpowiedniemu odżywianiu można takowe ciśnienie obniżyć.
   Specjalistyczne badania na kilkuset pacjentach udowodniły że dieta dash potrafi obniżyć ciśnienie skurczowe średnio o około 6mm/Hg.
   Ważną informacją że wyniki diety można odczuć po poniekąd nie długim okresie czasu, bo już po dwóch tygodniach.
   Diete Dash może stosować każda osoba, lecz przed przystąpieniem do niej dobra jest wcześniejsza wizyta u swojego lekarza lub dietetyka by kuracja była w pełni bezpieczna.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ekofan90
   Czas publikacji:
   czwartek, 16 kwietnia 2015 09:14
 • środa, 04 lutego 2015
  • Dieta dukana

   Dieta o której chcę dzisiaj napisać jest jedną z najbardziej znanych i najczęściej praktykowanych więc bardzo możliwe, że słyszeliście o niej poszukując informacji na temat diet. Dietę proteinową opracował francuski lekarz Pierre Dukan a składa się ona z kolejno następujących po sobie etapów: ataku, równomiernego rytmu utraty wagi, utrwalenia oraz stabilizacji.

   Etap I – kuracja atakująca Podczas tego etapu, efekt kuracji widać gołym okiem. Trwa od jednego do dziesięciu dni. Polega na jedzeniu (oraz piciu) produktów z przedstawionych poniżej kategorii. Nie mamy sztywno określonego jadłospisu więc możemy wybierać to, co nam najbardziej smakuje i ze sobą łączyć.

   A oto, co można jeść/wypić w fazie ataku:

   -woda mineralna
   -środki wspomagające: zioła, herbaty ziołowe, herbata, cytryna, kawa, korniszony, sól, musztarda -ryby w każdej postaci (oprócz smażonych)
   -owoce morza
   -chude mięso: konina, wołowina, cielęcina (z grilla lub pieczone, bez dodatku tłuszczu);
   -podroby
   -każdy drób (oprócz kaczki)
   -chuda szynka i wędliny z kurczaka lub indyka
   -chude produkty nabiałowe
   -jaja


   Produkty, których nie ma na liście, są zabronione podczas trwania kuracji atakującej.

   Etap II – kuracja proteinowa/bezproteinowa

   Podczas trwania tego etapu należy stosować naprzemiennie okres protein z warzywami i okres protein bez warzyw, aż do osiągnięcia ustalonej wagi. Oprócz produktów wymienionych w pierwszym etapie diety, nasze menu wzbogacamy o surowe lub gotowane warzywa: kapustę, grzyby, seler, zielone sałaty, łącznie z cykorią, boćwinę, pomidory, ogórki, zieloną fasolkę, bakłażany, cukinię, rzodkiewki, szpinak, szparagi, pory, paprykę, a nawet marchew i buraki, byle by nie były podawane do każdego posiłku.

   Etap III – kuracja przejściowa Czas trwania kuracji przejściowej oblicza się zależnie od wielkości utraconej wagi: dziesięć dni nowej diety na każdy utracony kilogram. Na tym etapie jemy to, co w poprzednich fazach, oraz możemy dodać do swojego jadłospisu:

   -1-2 kromki pełnoziarnistego chleba dziennie
   -49 g sera;
   -udziec jagnięcy lub pieczeń z polędwicy wieprzowej
   -jedną porcję owoców dziennie (oprócz winogron, czereśni i bananów)
   -2 porcje produktów skrobiowych tygodniowo

   W tym etapie możemy pozwolić sobie dwa razy w tygodniu na syty posiłek. Powinnyście jednak pamiętać, by raz w tygodniu, powrócić do jadłospisu z fazy ataku.

   Etap IV Ostatni etap diety proteinowej polega na długo wyczekiwanym powrocie do normalnego trybu odżywiania. Sześć dni w tygodniu jemy normalnie lecz jeden dzień nadal powinien być przeznaczony na stosowanie zasady atakującej. Aby efekt jo-jo nie doskwierał należy 3 razy dziennie zjadać łyżkę otrąb owsianych.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ekofan90
   Czas publikacji:
   środa, 04 lutego 2015 13:45
 • poniedziałek, 02 lutego 2015
  • Witaj!

   Witaj na stronie poświęcony dietom z całego świata. Znajdziesz tu przede wszystkim najlepsze diety odchudzające ale również diety oczyszczające, lekkostrawne, cukrzycowe, białkowe, kapuściane... i wiele więcej. Zapraszam do przeglądania bloga. Na pewno znajdziecie dietę dla siebie!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   ekofan90
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 02 lutego 2015 15:20