Diety - odchudzające, oczyszczające, lekkostrawne...

Wpisy

 • środa, 04 lutego 2015
  • Dieta dukana

   Dieta o której chcę dzisiaj napisać jest jedną z najbardziej znanych i najczęściej praktykowanych więc bardzo możliwe, że słyszeliście o niej poszukując informacji na temat diet. Dietę proteinową opracował francuski lekarz Pierre Dukan a składa się ona z kolejno następujących po sobie etapów: ataku, równomiernego rytmu utraty wagi, utrwalenia oraz stabilizacji.

   Etap I – kuracja atakująca Podczas tego etapu, efekt kuracji widać gołym okiem. Trwa od jednego do dziesięciu dni. Polega na jedzeniu (oraz piciu) produktów z przedstawionych poniżej kategorii. Nie mamy sztywno określonego jadłospisu więc możemy wybierać to, co nam najbardziej smakuje i ze sobą łączyć.

   A oto, co można jeść/wypić w fazie ataku:

   -woda mineralna
   -środki wspomagające: zioła, herbaty ziołowe, herbata, cytryna, kawa, korniszony, sól, musztarda -ryby w każdej postaci (oprócz smażonych)
   -owoce morza
   -chude mięso: konina, wołowina, cielęcina (z grilla lub pieczone, bez dodatku tłuszczu);
   -podroby
   -każdy drób (oprócz kaczki)
   -chuda szynka i wędliny z kurczaka lub indyka
   -chude produkty nabiałowe
   -jaja


   Produkty, których nie ma na liście, są zabronione podczas trwania kuracji atakującej.

   Etap II – kuracja proteinowa/bezproteinowa

   Podczas trwania tego etapu należy stosować naprzemiennie okres protein z warzywami i okres protein bez warzyw, aż do osiągnięcia ustalonej wagi. Oprócz produktów wymienionych w pierwszym etapie diety, nasze menu wzbogacamy o surowe lub gotowane warzywa: kapustę, grzyby, seler, zielone sałaty, łącznie z cykorią, boćwinę, pomidory, ogórki, zieloną fasolkę, bakłażany, cukinię, rzodkiewki, szpinak, szparagi, pory, paprykę, a nawet marchew i buraki, byle by nie były podawane do każdego posiłku.

   Etap III – kuracja przejściowa Czas trwania kuracji przejściowej oblicza się zależnie od wielkości utraconej wagi: dziesięć dni nowej diety na każdy utracony kilogram. Na tym etapie jemy to, co w poprzednich fazach, oraz możemy dodać do swojego jadłospisu:

   -1-2 kromki pełnoziarnistego chleba dziennie
   -49 g sera;
   -udziec jagnięcy lub pieczeń z polędwicy wieprzowej
   -jedną porcję owoców dziennie (oprócz winogron, czereśni i bananów)
   -2 porcje produktów skrobiowych tygodniowo

   W tym etapie możemy pozwolić sobie dwa razy w tygodniu na syty posiłek. Powinnyście jednak pamiętać, by raz w tygodniu, powrócić do jadłospisu z fazy ataku.

   Etap IV Ostatni etap diety proteinowej polega na długo wyczekiwanym powrocie do normalnego trybu odżywiania. Sześć dni w tygodniu jemy normalnie lecz jeden dzień nadal powinien być przeznaczony na stosowanie zasady atakującej. Aby efekt jo-jo nie doskwierał należy 3 razy dziennie zjadać łyżkę otrąb owsianych.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ekofan90
   Czas publikacji:
   środa, 04 lutego 2015 13:45
 • poniedziałek, 02 lutego 2015
  • Witaj!

   Witaj na stronie poświęcony dietom z całego świata. Znajdziesz tu przede wszystkim najlepsze diety odchudzające ale również diety oczyszczające, lekkostrawne, cukrzycowe, białkowe, kapuściane... i wiele więcej. Zapraszam do przeglądania bloga. Na pewno znajdziecie dietę dla siebie!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   ekofan90
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 02 lutego 2015 15:20